W tej zakładce publikowane są modele opracowywane i wykonywane w Zespole Pracowni Modelarskich MDK (w wyjątkowych przypadkach - wyraźnie zaznaczonych w tekście - opisywane mogą być tu też takie, które tylko budujemy lub użytkujemy podczas zajęć). Większość z nich jest prefabrykowana, stad można już je także za naszym pośrednictwem zakupić (w tym i na fakturę). Niebawem opublikowany zostanie tutaj specjalny ich wykaz.MikroKajtek MT-917

We wrześniowym numerze miesięcznika Młody Technik ukazał się właśnie nasz ostatni model mikrolatawca, mieszczącego się na dłoni! Ciekawostką jest w nim szczególnie lekki szkielet DIY.

Więcej…
 
Fotokwiatuszek MT-0617

Kwiaty prezentowane przy różnych okazjach (lub bez) - od niepamiętnych czasów są dowodem pamięci i dobrych życzeń. Jak co roku, niebawem przydadzą się większości z nas pod koniec maja, czy w czerwcu – dla rodziców, albo i dla koleżanek na koniec roku szkolnego. Dziś o wyjątkowym kwiecie, który nigdy nie zwiędnie, a do tego będzie się zawsze uśmiechał do obdarowanej osoby, ilekroć ta na niego spojrzy. Sprawdziliśmy – to naprawdę udany prezent! (Ten autorski artykuł ukazał się w miesięczniku Młody Technik w wydaniu 6/2017)


Więcej…
 
Smerfowóz
Niżej coś nie tylko dla najmłodszych fanów modelowej motoryzacji ;o)  Miłej zabawy!iPD
 
Balonem pod sam sufit !
Wkrótce zawody balonów (patrz wyżej). Dla tych którzy chcą mieć balon latający całymi latami - polecam opis budowy modelu, który aktualnie zdobi naszą pracownię przy Kołłątaja 20.

Więcej…
 
CH-43 SEA KNIGHT - latający model śmigłowca

Beznapędowe modele śmigłowców, latające na zasadzie autorotacji (podobnie jak skrzydlaki klonu), opisałem na łamach Młodego Technika po raz pierwszy przed ośmiu laty na przykładzie Hughes’a 500 w numerze 12/2007. Już wtedy tego typu modeliki były popisowym tematem zajęć w prowadzonych przeze mnie pracowniach. Do tej pory nie znalazłem też ich odpowiedników w żadnych materiałach dostępnych w sieci. Bardzo cenił je również i rozwijał nieodżałowany red. Alwar Hansen.

Więcej…
 
Latawiec skrzynkowy S.A.Pottera
Ten wzór latawca przestrzennego (aeroklubowej klasy FLS) również od wielu lat służy nam podczas zawodów i pokazów modelarskich. Jego wymiary bazują na latawcu opisanym w "biblii modelarzy" czyli w "Lubię majsterkować".

Więcej…
 
DeLF II czyli Demontowalny Latawiec Foliowy wersja II

Latawce nierozerwalnie kojarzą się z minionymi wakacjami … Lato, morze i zabawa latawcem – dla wielu szczęśliwców to jedno z wczesnodziecięcych wspomnień – bezcenne! W rozwinięciu materiał o bardzo miłym dla oka modelu latawca o samolotowym wyglądzie, którym również będzie można sterować w locie! Opis jego budowy został opublikowany w miesięczniku Młody Technik w numerze 8/2011.

Więcej…
 
Minilatawiec MSL - nie tylko dla najmłodszych !

Mimo niepozornego rozmiaru ten kajtek (tak pieszczotliwie w naszych pracowniach nazywamy latawce - od angielskiego słowa "kite" czyli latawiec) potrafi jednak w sprzyjających warunkach latać naprawdę wysoko i wyciągnąć w chmury całą szpulkę maszynowych nici! Jest prosty w budowie, można też go łatwo zmontować nawet w plenerze, jest niedrogi, świetnie nadaje się dla młodszych modelarzy i do różnego typu akcji promocyjnych. Od wielu lat masowo wykorzystywany przez naszą pracownię w przeróżnych zastosowaniach modelarskich. Opis jego budowy został opublikowany w miesięczniku Młody Technik w numerze 9/2015. Można go też nabyć w formie gotowego, wydrukowanego w kolorze zestawu materiałowego z kilkoma różnymi zdobieniami. Modelik ten łatwo także można zbudować samemu od podstaw – i do tego tu właśnie namawiam - szczegóły w rozwinięciu.

Więcej…
 
Fabryczne prawie FOOTY
     Nasze nowe nabytki:- do zobaczenia w sobotę... ;o)
 
MeArm - ramię robotyczne

    Miło mi poinformować, że w wyniku wspólnych działań związanych z zajęciami ZPM MDK p. Arkadiusz Merta buduje i testuje kolejną konstrukcję robotyczną, jaka niebawem będzie tematem "kursów arduinowych" planowanych do realizacji w naszych pracowniach. Tym razem jest to robotyczne ramię pokazane na miniaturze poniżej. Więcej szczegółów w rozwinięciu tej zapowiedzi.

Więcej…
 
Grudniowe ciepłe światła czyli budujemy latarenki
W grudniu, staje się to pomału pracownianą tradycją, ocieplamy zimę budując latarenki. Zazwyczaj są to proste modele z kartonu. Do samodzielnego wykonania takich właśnie prostych latarenek (nie tylko adwentowych) teraz właśnie zapraszam.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości